جستجو
جلسه دوم(مرداد1401)

دومین جلسه کارگروه استانداردسازی دستگاههای لیزر پزشکی و حمایت از تولید در تاریخ 5 مرداد ماه سال 1401 با حضور نمایندگان مختلف از حوزه های مرتبط با فناوری لیزر پزشکی در محل مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی برگزار گردید که به شرح ذیل می باشند:

·         دکتر محمدرضا رزاقی رییس شبکه ملی تحقیقات لیزر پزشکی

·         دکتر رضا وفایی دبیر شبکه

·         مهندس علی پوراکبر دبیر کارگروه

·         مهندس آزادبخت - نماینده وزارت صنعت

·         دکتر مشایخی- نماینده مرکز نوآوری لیزر

·         مهندس ابوالحسینی- نماینده پژوهشکده فوتونیک انرژی اتمی

·         مهندس مرادی - نماینده تولیدکنندگان

·         مهندس بابایی - نماینده تولیدکنندگان

·         خانم مهندس سیف- کارشناس ارشد محافظت پرتو مرکز سلامت محیط کار

·         خانم مهندس خباز و خانم مهندس کاشانی نماینده شرکت ISO

در ابتدای جلسه آقای مهندس علی پوراکبر ضمن عرض خیر مقدم به اساتید حاضر در جلسه خلاصه ای از اقدامات انجام شده در طی چند ماه گذشته را ارائه نمودند و هم چنین خلاصه ای از اهداف کارگروه را یاد آور شدند.  اساتید حاضر در مورد روند اجرایی شدن برنامه و دستیابی به یک نقطه نظر مشترک در خصوص ترسیم فلوچارت و نقشه راه کارگروه صحبت نمودند و نقطه نظراتی ارائه دادند.

در این جلسه مقرر گردید:

·       روند تدوین آیین نامه به چند بخش تقسیم گردد که هرکدام از اعضا مشارکت فعال در این بخش ها داشته باشند که به شرح ذیل طبقه بندی گردید:

 

  • ارزیابی وضعیت موجود ( قوانین و فرآیند های موجود در کشور) ، شناسایی ذینفعان، ارائه نقشه راه ، ارزیابی و فرآیند های قانونی ابلاغ آیین نامه .
  •       اعضا در خصوص توانمندی ها و حیطه فعالیت خود و زمینه همکاری مورد نظر پیشنهادات و نظرات خود را  به دبیر کارگروه آقای مهندس پوراکبر اعلام فرمایند تا بر این اساس جلسات بعدی تشکیل و طبقه بندی صورت پذیرد.
  •   آیین نامه مستخرج شده از این کارگروه باید به گونه ای باشد که در جهت تسهیل و کمک فناوران این حوزه قرار گیرد و حمایت همه ارگان های ذیربط و ذینفع الزامی باشد تا بتوان به نتایج خوبی در خصوص حمایت از تولید دست یافت. در حین تدوین آیین نامه حتما از تولید کنندگان جهت حمایت واقعی آن ها نیز دعوت گردد تا بطور واقعی بحث حمایت از تولید و استاندارد سازی انجام شود.

 

  •        آیین نامه های موجود استانداردسازی دستگاه های لیزر پزشکی در کشور جهت تولید و واردات توسط اعضا تا اخر شهریور ماه سال جاری گردآوری و به آقای مهندس پوراکبر ارسال که توسط ایشان بازبینی گردند.

 

  •        سعی بر جذب و مشارکت بیشتر ذینفعان در این حوزه گردد.

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 877
 بازدید امروز : 60
 کل بازدید : 837603
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1094
آدرس
میدان تجریش ، بیمارستان شهدای تجریش
اطلاعات تماس
021-22718021