جستجو
جلسه سوم(شهریور1401)

 

به نام خدا

سومین جلسه کارگروه استانداردسازی دستگاههای لیزر پزشکی و حمایت از تولید در تاریخ 9 شهریور ماه سال 1401 با حضور نمایندگان مختلف از حوزه های مرتبط با فناوری لیزر پزشکی در محل مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی برگزار گردید که به شرح ذیل می باشند:

·         دکتر محمدرضا رزاقی رییس شبکه ملی تحقیقات لیزر پزشکی

·         دکتر رضا وفایی دبیر شبکه

·         مهندس علی پوراکبر دبیر کارگروه

·         مهندس ابوالحسینی- نماینده پژوهشکده فوتونیک انرژی اتمی

·         مهندس مرادی - نماینده تولیدکنندگان

·         مهندس بابایی - نماینده تولیدکنندگان

·         خانم مهندس خباز و خانم مهندس کاشانی نماینده شرکت ISO

 

در ابتدای جلسه آقای مهندس پوراکبر ضمن عرض خیر مقدم به اساتید حاضر در جلسه خلاصه ای از اقدامات انجام شده در طی ماه گذشته را ارائه نمودند و نسبت به ترسیم فلوچارت مسیر طی شده شرکت های فعال در حوزه تولید دستگاههای لیزر پزشکی از اداره کل تجهیزات پزشکی و ..... اقدام نمودند.
در این جلسه انواع مجوز پروانه هایی که یک تولید کننده باید برای محصول یا شرکت خود کسب کند اعم از پروانه اشتغال بکار و تولید از سازمان انرژی اتمی، پروانه تولید از اداره کل تجهیزات پزشکی و پروانه بهره برداری از وزارت صمت معرفی شده و قرار به ارائه راهنمایی جامع جهت اخذ هریک از پروانه ها در آیین نامه در دست تدوین کارگروه شد. اساتید حاضر در مورد روند دریافت مجوز تولید و موانع و مشکلات در این مسیر نقطه نظراتی را ارائه دادند .

در این جلسه مقرر گردید هر کدام از اعضا در خصوص تکمیل نمودن بخشی از ایین نامه در حوزه تخصص خود مطالبی را ارائه نمایند تا پس از بررسی در ایین نامه گنجانده شود.

 

در ادامه جلسه تقریبا و بطور اختصار در مورد تمامی مراحلی که باید برای اخذ پروانه تولید اداره کل تجهیزات پزشکی و مدارک ، مستندات و تعهداتی که باید تکمیل و در سامانه IMED بارگذاری شوند توضیحاتی داده شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که انشالله در جلسات بعد نیز به تفصیل به آنها پرداخته خواهد شد.

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 878
 بازدید امروز : 64
 کل بازدید : 837607
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1094
آدرس
میدان تجریش ، بیمارستان شهدای تجریش
اطلاعات تماس
021-22718021